KKK – korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

SPARK Makerlab pakub nüüd noortele leiutajatele võimalust ka kodus meisterdada. Põnevad konstruktorid, mida saad tellida koju kas ühekaupa või mitu erinevat!

Laps saab üksi või koos vanemaga panna kokku katapuldi, ballista, vaakummobiili või trebuchet kasutades lihtsat piltidega illustreeritud juhendit ja kodus olemasolevaid meisterdamisvahendeid. Konstruktori karbis on olemas kõik vajalik – materjalid, juhend kokku panemiseks ja põnev seletus selle kohta, kuidas kokku pandud seadeldis toimib Lisaks nipid, kuidas korraldada võistlusi ja katseid!

  • Ühe konstruktori hinnaks on 15€.
  • Hinnale lisandub saatekulu, kui soovid, et saadame sulle toote pakiautomaati. Tellimust on võimalik kätte saada ka SPARK Makerlabist (Narva mnt 3, Tartu), sellisel juhul saatekulu ei lisandu. Tellides neli konstruktorit saadame need sulle ilma saatekuluta!
  • Karbis on konstruktori detailid ja juhend. Meisterdamiseks vaja minevad töövahendid peavad noorel leiutajal endal olemas olema.
  • Konstruktoreid on piiratud kogus ja MTÜ SPARK Makerlab jätab endale õiguse muuta konstruktorite valikut eelnevalt teavitades sellest klienti.
  • Toote eest tasumiseks saadame sulle arve ja konstruktori paneme teele/saab kätte peale arve tasumist. 

 

Leidurite komplekt on minimaalselt kümnele osalejale mõeldud mitmest töötoast koosnev pakett  koolidele, huvikoolidele, noortekeskustele ja teistele asutustele, kes soovivad pakkuda lastele ja noortele põnevat õppesisu ja meisterdamist. Leidurite komplekti töötubade juurde kuulub juhend, millega saab töötuba juhendada teie oma kohalik õpetaja või juhendaja.

Leidurite komplekti üks töötuba koosneb:

  • materjalidest minimaalselt kümnele osalejale 
  • juhendist õpetajale või juhendajale
  • SPARK Makerlabi poolsest klienditoest – saame aidata juhendajal tutvuda materjalidega ja õpetada juhendajat töötuba läbi viima.

Leidurite komplekti saad tellida saates meile hinnapäringu. Tellides Leidurite komplekti, läheb tellimus töösse peale arve tasumist ja jõuab tellijani minimaalselt ühe kuu jooksul. Suuremate tellimuste korral toimetame Leidurite komplekti tellijani mitmes osas.

Töötuba on lastele, noortele või täiskasvanutele mõeldud ühekordne meisterdamine koos SPARK Makerlabi juhendajaga. Meie töötubadega saad tutvuda siin. Töötubasid saab tellida kas ühe või mitmekaupa üritustele, firmapidudele, koolidesse, noortekeskustesse jne.

Tellides töötoa saate tulla meie juurde oma seltskonnaga (maksimaalselt 60 osalejat) (Narva mnt 3, Tartu) või meie juhendaja tuleb üle Eesti kohale koos materjalidega ja viib läbi soovitud töötoa teie asukohas.

Meil on hetkel valikus kolmes erinevas raskusastmes töötubasid. Lihtsamad tutvustavad mehaanika ja inseneeria aluseid, kuid keerulisemate puhul lisandub juba elektroonika. Keerulisemad võtavad ka rohkem aega. Töötubadega saad tutvuda siin.

Ei, meie pakume töötubasid kõigile! Lihtsamaid töötube soovitame juba 7-aastastele (kuigi kõige paremini sobivad need alates 11. eluaastast) ning keerulisemad sobivad põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumite õpilastele.

Lisaks on kõik töötoad sobilikud ka täiskasvanutele! Peale meisterdamisväljakutse pakuvad nad ka põnevaid teadmisi reaalainete kohta ja samuti on mitmes töötoas ka võistluse element, mis pakub aktiivset tegevust üritustele ja pidudele!

Leidurite komplekti töötubade juhendites on välja toodud, milliste riikliku õppekava teemadega nad kokku lähevad! Võta meiega ühendust, et saada rohkem infot.

Nii Leidurite komplekti kui ka üksiku töötoa tellimise puhul määrab hinna osalejate arv, kuid meiepoolse juhendajaga töötoa tellimise puhul lisandub hinnale ka transpordi kulu ja juhendajate arv.

Viime töötube läbi meie ruumides Tartus (Narva mnt 3), kuhu mahub maksimaalselt 60 osalejat ning samuti tuleme oma juhendajatega kohale üle Eesti.

SPARK Makerlabi eesmärgiks on populariseerida ja tutvustada loodus- ja täppisteadusi ning samal ajal muuta see põnevaks töötades välja ja viies läbi kaasahaaravaid töötube nii lastele kui täiskasvanutele.

Soovime samuti mitmekesistada Eesti haridusmaastikku ja selle jaoks oleme loonud Leidurite komplekti, mis on suunatud just õppeasutustele, kes saavad nendega muuta koolitundide sisu kaasavamaks. Julgustame õpetajaid viima läbi lõbusaid töötube koolitundides, mille kaudu saavad nad õpetada LTT baasteadmisi.

LTT õpivahendeid arendab SPARK Makerlab – avalik töökoda ja inseneeriasuunaline huvikeskus keset Tartut.
Meeskonda kuuluvad Teadusbussi, Taibukate Teaduskooli, TÜ Õpikodade, TÜ Teaduslaagri, Rakett69 endised ja praegused juhendajad.
Koostööpartnerid: TÜ koolifüüsika osakond, Eesti Teadushuvihariduse Liit, HUK (Õpiveski), Eesti 2.0, Ampsuteadus (SciKit OÜ), KÜSK (NULA) jt.
Meediakajastused: 
http://www.makerlab.ee/meedia/ 

Kõik õigused kaitstud © 2018-… SPARK Makerlab MTÜ