Paranduskohvik

Paranduskohvik (ehk Repair Café)

Järgmine üritus 20. oktoobril kell 13-18 SPARK Makerlabis!

Et asjade parandamise kultuuri juurutada, on seekordsesse paranduskohvikusse eriti oodatud 11-13-aastased noored, kellel on võimalus meistri valvsa pilgu all töövõtetega tutvuda ja neid ise kohe ka praktikas järgi proovida. Et teaksime noorte osalusega arvestada, on vajalik REGISTREERIMINE!


MILLEGA TÄPSEMALT TEGU?

Masstootmise ja -tarbimise trend suunab meid katkistest asjadest kiiremas korras lahti saama ning toetab nende asendamist uutega. Paranduskohviku eesmärk on näidata, et asju saab (ka ise!) parandada ja neile uue elu anda. Nii on võimalik igaühel hoida keskkonda ja toetada jätkusuutlikku mõtteviisi.

Koostöös Elav Tartu ja Prügivaba elu gruppidega korraldame Makerlabis paranduskohvikuid. Kuidas see käib? Igaüks saab kaasa võtta oma parandamist vajava(d) eseme(d) ning kohalolevate meistrite abiga need KOOS korda teha. Meistrid abistavad järgmistes valdkondades:

  • jalgrattad ja metall
  • elektroonika
  • puit ja restaureerimine
  • tekstiil
  • üldparandus (sh. on siia oodatud lapsevanemad koos lastega mänguasju parandama tulema)

Vastavalt valdkonnale saab oma katkise asja viia õige laua juurde. Iga asja parandamiseks on meistriga koos ette nähtud maksimaalselt tund, et iga inimene leiaks oma võimaluse konsultatsiooniks. Kui parandamisega peaks minema kauem, annab meister sellest esimesel võimalusel teada.

Kohal on olemas parandamiseks kõik vajalik: liimid, teibid, jootmisvahendid, kangad, niidid, poldid, kruvid, noad, puurid jne. Juhul, kui teate, et on asja korda saamiseks on tarvilik mõni konkreetne asi nt: ekraan, tihend, lukk vms. palume need endil kaasa võtta.

Üritus on TASUTA!*

*Meistritele saab nende abi eest soetada kohvi või kooki kohalolevast kodukohvikust ning seeläbi toetada ka ürituse toimumist ja jätkumist!